Category Archives: Forumas

Be kondicionierių nuomos nė vienos šventės karštą vasarą

Be kondicionierių nuomos nė vienos šventės karštą vasarą

Kondicionieriai yra gelbėjimo ratas, kai “netikėtai” užklumpa karščiai, o šventė jau yra suplanuota, data paskirta ir niekur nuo to nepabėgsi.

Mūsų geriausi draugai, dar prieš metus buvo suplanavę savo vestuves, kuriose buvo planuojama sukviesti ir sulaukti apie 90 žmonių. Taip, taip, ar galite pagalvoti, kad šiais laikais dar organizuojamos tokio dydžio vestuvės. Bet šis straipsnis ne apie pompastiką, išlaidumą, todėl apie finansinius reikalus kalbėsime tik iš dalies.

Tie kas yra organizavę ir planavę savo vestuves jau supranta, kad antrą kartą tokių nebenorėtų ir apsiribotų tik artimųjų ratu, kas sudarytų apie 10-20 žmonių. Tačiau visas vestuvių organizavimo išlaidas palikus šone, reikėtų pakalbėti ir paviešinti tuos sunkumus, su kuriais susiduria organizatoriai dėliojant pačias smulkmenas. Viena iš rimtesnių smulkmenėlių yra labai karštas oras vestuvių dieną, o kur dar nevėsinamos vestuvininkams skirtos patalpos, kurios vietomis įkaista net iki 55 laipsnių temperatūros. Nebant vestuvininkai kviesti ne kostiumuoti ir su suknelėmis, bet su bikiniais ir glaudėmis 🙂

Juokas juokais, tačiau karštą dieną ir karštoje patalpoje išbūti gali ne kiekvienas, o ir kokios vestuvės, jei prakaituoji kaip kiaulė, esi šlapias ir nepatogiai jauti diskomfortą. Todėl pasiruošimo vestuvėms stadijos metu, po to kai apsilankėme vestuvių svečių sėdėjimo paviljone kilo idėja dėl kondicionierių. Žinoma, minties pirkti net nebuvo, tačiau išsinuomoti kondicionierių idėja kilo. Pakeliui namo vis sukome galvą ar teikia tokias paslaugas kas nors, ar rasime dar neišnuomotų ir suprantama, galvoje sukosi mintys apie nuomos kainas. Grįžę namo įsijungėme savo pc ir pradėjome naršyti. Paieškos laukelyje suvedėme kondicionierių nuoma ir ką Jūs manote, nuomojančių oro vėsintuvus radome begales ir kas svarbiausia, radome ir sau tinkančius kondicionierius.

susiskambinome su paslaugų teikėju ir nustebome, kad kondicionierių nuomos kainos nėra tokios jau baisios, vos 10-15 Eurų jau su PVM, tad nuvykę į vietą iškart griebėme 2, kadangi buvo likę kondicionieriai, kurie buvo tinkami vėsinti labai mažas patalpas, vos po 25 kvadratinius metrus, o mūsų vestuvių patalpa siekė visus 100. Pasirašę nuomos sutartį pasikrovėme į automobilį kondicionierius ir išvykome į vestuvių vietą. Kondicionierius susimontavome ne sudėtingai ir oras buvo vėsinamas iki 16 laipsnių, tad vestuvės praėjo sklandžiai, vėsiai.

Ir aš ten buvau, viską ragavau, per barzdą varvėjo ir buvo vėsu 🙂

Biokuro rūšių vis daugėja

Biokuro rūšių vis daugėja

Medžio pjuvenų briketai

Pigus šildymas – daugelio siekis. Tam, kad tai taptų realybe reikia pasirūpinti ne tik tinkamai apšiltintu pastatu, bet ir šildymo sistema. Taip pat svarbu ir gerai pasirinktas kuras, kuris bus naudojamas šilumai išgauti. Vienas iš gerų pasirinkimų – medžio pjuvenų briketai.
Kalbant apie kuro rūšis, galime išskirti būtent šią. Įvairių medžio rūšių pjuvenų briketai pasižymi daugeliu gerų savybių. Kuri pati svarbiausia, sunku atsakyti, nes kiekvienas pirkėjas turi savo kriterijus, pagal kuriuos pasirenka kurą pastatų šildymui. Vienam, briketai bus geriausias pasirinkimas dėl švarumo. Klabame ne apie katilinės ar sandėliavimo vietos švarą, bet apie ekologiškumą. Pjuvenų briketai tuo pasižymi. Taigi, ekologija besirūpinantis pirkėjas teiks pirmenybę būtent pjuvenų briketams. Juk jie neturi jokių toksiškų ar kitų kenksmingų medžiagų. Kartais klystama, nes manoma, kad jokios čia ekologijos nėra. Taip manoma dėl to, kad kai kurie galvoja, jog pjuvenos klijuojamos klijais ir taip gaunasi gražios vienodos formos briketai. Tai nėra teisybė, nes jie gaminami naudojant aukšto slėgio ir temperatūros presus, kuriais spaudžiamos pjuvenos ir pagaminami briketai be jokių klijų.
Taigi, medžio pjuvenų briketai turi ir daugiau gerų savybių, dėka kurių jie tampa vis paklausesni. Kita savybė yra geras degumas ir išskiriama kaitra. Palyginus su malkomis ar akmens anglimi skirtumas yra didelis. Briketai išskirs didesnę kaitrą. Be to, jų reikės gerokai mažiau. Taigi, sandėliavimo vieta taps mažesnė ir tvarkingesnė. Tikriausiai žinote, kiek daug vargo yra, kai pastato šildymui naudojamos malkos ar akmens anglys. Visuomet reikia rūpintis jų paruošimu dar gerokai iki šildymo sezono pradžios. Sandėliavimo patalpa turi būti pakankamai didelė, o katilinėje norint palaikyti tvarką teks tvarkytis itin dažnai. Nuo malkų ir anglių visuomet liks purvas. Viso to išvengia tie, kurie šildosi namus pjuvenų briketais. Be to, jų sandėliavimas bus daug paprastesnis, nes jie užima daug mažiau vietos.
Žinoma, kad privalumų, kuriuos turi medžio pjuvenų briketai yra labai daug. Visų vardinti net ir nereikia, nes besidomintis jais pats pasirinks, kurie jam labiausiai priimtini bei priims atitinkamą sprendimą juos įsigyti arba ne. Dabar galima rasti įvairių pastatų šildymo alternatyvų. Įvairūs katilai ir kuras leidžia rinktis tai, kas jums labiausiai tinka ir yra priimtina tiek pagal kainą, tiek ir pagal naudojimo būdą. Medžio pjuvenų briketus renkasi vis daugiau žmonių, kurie rūpinasi ekologija ir savo namų šiluma.

Galima rinktis ir alternatyvą – medžio granules, apie kurias informaciją susirasti nėra sunku.

Informacijos galima rasti ir ČIA.

Straipsnis parašytas: 2015-05-02

Sostinės gyventojai renkasi roletus

Sostinės gyventojai renkasi roletus

Roletai Vilnius
Tuomet, kai prekyboje pasirodė roletai iš įvairių audinių daugelis galėjo ramiau atsikvėpti, nes jų paieškos baigėsi. Surasti tinkamą uždangą langams labai sudėtinga ir tai žino kiekvienas, kuriam teko ieškoti. Šiuo metu roletai Vilnius siūlomi daugelyje parduotuvių, tad išsirinkti iš gausios pasiūlos bus paprasta.
Pirkėjai gali susidurti su kita problema. Kartais, kai yra itin didelis pasirinkimas tampa sunku išsirinkti. Jei taip nutiko ir jums, tuomet reikia išsirinkti tinkamą jų rūšį. Jų yra ne viena ir ne dvi. Geriausia kreiptis į jums patikusią parduotuvę ir joje susipažinti su esamu asortimentu. Taip pat galima ir patiems pasidomėti bei išsirinkti patikusius.
Vienas iš populiariausių pasirinkimų – klasikiniai roletai. Jie patiks tiems, kurie vertina tokį stilių. Tai paprastumas. Galima pasirinkti įvairias audinio spalvas bei raštus. Juos galima pritaikyti įvairiems langų tipams. Pats audinys susisuks ant vamzdžio, o roletą valdysite grandinėle. Jie itin tiks ten, kur reikia uždengti didelius langus, pavyzdžiui, vitrinas. Tai paprastas sprendimas, kuris pateisins daugelio klientų lūkesčius.
Kita populiari roletai Vilnius rūšis yra diena – naktis roletai. Jie jums atstos dienines ir naktines užuolaidas, nes nereikės pakelti roleto, bet galėsite reguliuoti patenkančios šviesos srautą į patalpą. Diena – naktis pasirinkimas labai gerai atrodo šiuolaikiško stiliaus namuose. Jie gali būti pritaikyti įvairių tipų langams. Spalvos, raštai ir audiniai gali būti parenkami pagal poreikius. Dar viena populiarėjanti naujovė – foto roletai. Tai vienas iš moderniausių langų dekoravimo būdų, kuris prieinamas ir Lietuvoje. Galimybė pasirinkti patikusią nuotrauką ar atvaizdą ir jį perkelti ant roleto audinio leidžia kurti įvairius dizaino sprendimus savo namuose. Su jais galėsite susikurti išskirtinį interjerą. Tai tarsi paveikslas ant lango.
Tarp roletų galima rasti ir praktiškų pasirinkimo variantų, pavyzdžiui, tokie, kurie yra skirti nuo saulės ir karščio. Tai itin aktualu, kuomet langai yra pietinėje ar vakarinėje pastato dalyje. Tuomet pastatas labai greitai įkaista per saulėtą dieną. Iš specialių audinių pagaminti roletai sumažins saulės infraraudonųjų spindulių patekimą į patalpas net iki 88 procentų. Taigi, su jais tikrai apsaugosite patalpas nuo karšio ir saulės.
Šiuo metu roletai yra pasiekę populiarumo viršūnę. Jie yra praktiškas pasirinkimas, kuris pritaikomas tiek gyvenamosiose, tiek ir darbo erdvėse. Taigi, jie ir lengvai pritaikomi ten, kur tik reikia. Pasirinkus roletus neteks gailėtis dėl savo sprendimo.

Daugiau informacijos ir apie plastikinius langus ČIA.

Straipsnis patalpintas: 2015-04-26

Pasidomėjau SEO paslaugos kaina ir nustebau

Pasidomėjau SEO paslaugos kaina ir nustebau

Seo paslaugos kaina
Sparčiai plečiantis interneto prieinamumui daugelis taip įprato juo naudotis, kad daugelį darbų atlieka net neišeidami iš savo namų ar biurų. Tuo pačiu klesti ir internetinės svetainės. Tam, kad jos teiktų naudą jos savininkui reikalingos SEO paslaugos. Pradėjus jomis domėtis dažnai iškyla daug klausimų. Vienas iš svarbiausių – Seo paslaugos kaina, juk visi nori žinoti, kiek kainuos tam tikri darbai.
Kalbant apie tai reikia suprasti, kad SEO yra ilgalaikis procesas. Dažnai užsakant šias paslaugas sudaroma ilgalaikė sutartis, pavyzdžiui, 6–12 mėnesių. Nemanykite, kad žadami rezultatai bus matomi jau kitą dieną. Taip tikrai nenutiks. Pirmieji rezultatai pradedami pastebėti po mėnesio ar ilgesnio laikotarpio. Tai priklauso ne tik nuo SEO specialistų kompetencijos bei praktinių įgūdžių įgyvendinti projektą, bet ir nuo tuo metu esančios konkurencijos.
Kaina susideda iš įvairių aspektų. Pavyzdžiui, ar bus reikalingi seo straipsniai. Tai nėra įprastai žiniasklaidoje matomi straipsniai, kuriuos jums gali parašyti žurnalistas. Jie skirti ne tik skaitytojams, bet ir paieškos sistemoms. SEO straipsniuose naudojami raktiniai žodžiai. Visa tai turi atlikti SEO rašytojai, o ne bet kas. Kitas kriterijus nuo kurio priklauso kaina – seo paslaugos apimtys. Kuo daugiau darbų reikia atlikti, tuo jie daugiau kainuos. Tai priklauso nuo interneto svetainės pobūdžio, apimties, norimų rezultatų ir esamų konkurentų skaičiaus.
Taigi, Seo paslaugos kaina, į kurią įeina seo straipsnių rašymas gali kainuoti nuo 50 iki 1000 eurų. Žinoma, tai priklauso ir nuo to kuriam laikotarpiui sudaroma sutartis. Šiuo metu galima tartis dėl tam tikrų darbų, kurie bus atliekami kiekvieną mėnesį. Jums nereikės rūpintis tuo, kad kažkas atliktų SEO optimizavimo darbus ar, kad laiku būtų parašytas bei publikuotas SEO straipsnis. Užsakant seo paslaugas viskuo bus pasirūpinta už jus. Svarbu tik surasti, kam patikėti visus šiuos darbus. Rinkdamiesi rasite pakankamą SEO specialistų pasirinkimą. Visuomet geriau rinktis tuos, kurie turi patirties šiame darbe. Žinoma, galima atrasti ir ką tik pradėjusius teikti seo paslaugas, tačiau nežinant ar jie atliks darbus kokybiškai, verčiau nerizikuoti. Rinkitės profesionalus, kurie dirba ne pirmą mėnesį.
Tinkamai atliktos SEO paslaugos atneš daug naudos. Į kainą verta žiūrėti ne kaip į apmokėjimą už suteiktas paslaugas, bet kaip į investiciją. Tiksliau, į ilgalaikę investiciją. Tai padės interneto svetainei pakilti paieškos sistemos reitinguose ir pritraukti daugiau lankytojų.

Daugiau informacijos ČIA.

Straipsnis patalpintas: 2015-04-26

Norvegijos kryptimi taip pat bilietai perkami aktyviau

Norvegijos kryptimi taip pat bilietai perkami aktyviau

Aviabilietai internetu į Norvegiją: kaip įsigyti už mažiausią kainą?

Kaip rodo turizmo sektoriaus statistika, aviabilietai internetu į Norvegiją, yra vienas populiariausių pasirinkimų. Atsižvelgiant į šią informaciją, belieka tik konstatuoti faktą, būtent šie bilietai kasdien sudomina didelius kiekius žmonių. O kas labiausiai nudžiugintų visus šiuos žmones? Savaime suprantama, galimybė už taip reikalingą bilietą mokėti mažiau. Tačiau jei iš tiesų norite, kad jus aplankytų būtent tokia galimybė, dėlto turite ir patys pasistengti. Na, o kad tai padaryti būtų bent šiek tiek lengviau, šį kartą aptarsime, ką reikia daryti, kad aviabilietai internetu į Norvegiją kainuotų mažiau.
Sekite akcijas
Ko gero, visi esate įpratę prie to, jog kasdien šimtams įvairių maisto produktų, o taip pat ir daugeliui kitų prekių, yra taikomos akcijos. Paprastai tokių akcijų metu įvairias prekes galima įsigyti su 5, 10 ar net 30, 4o procentų nuolaidomis. Puikūs pasiūlymai, ar ne? Tačiau gera žinia yra ta, jog jums taip reikalingi aviabilietai internetu į Norvegiją yra lygiai tokia pat prekė, tad ir jai gali būti taikomos išvardintų dydžių nuolaidos, taigi, svarbu pagauti patį geriausią momentą. Nežinote kaip tai padaryti? Užsukite į keliautojų forumus – būtent juose gausu praktinių patarimų, kaip pasinaudoti pačiais geriausiais pasiūlymais.
Pasinaudokite konsultacijomis
Jau yra įprasta, kad norėdami įsigyti aviabilietą bei užsukę į kelionių agentūras bet kurioje iš jų galime rasti kelionių vadybininkus, kurie ne tik parduos reikiamą bilietą, bet ir prieš tai atliks labai svarbų darbą – pakonsultuos rūpimais klausimais, t.y., padės išsirinkti geriausią kryptį, patars, kaip per kuo trumpesnį laiko tarpą nusigauti iš taško A į tašką B, o taip pat atskleis paslapčių, kaip įsigyti bilietą už geriausią kainą. Na, o ką daryti tiems, kurie, aviabilietus yra įpratę pirkti ne fizinėse, o internetinėse kelionių agentūrose? Ar tai reiškia, kad šie žmonės nebetenka galimybės pasikonsultuoti? Tikrai ne – tokia galimybė yra ir tiems žmonėms, kurie aviabilietus perka internetu. Didžioji dalis internetinių agentūrų ar portalų, kurie parduoda aviabilietus, suteikia galimybę savo klausimus užduoti taip vadinamiems online konsultantams. Taigi, šiems specialistams galite užduoti visus klausimus, kuri yra susiję su kelionėmis, o klausimas, kaip įsigyti jus dominantį aviabilietą už palankesnę kainą, taip pat yra vienas iš jų.
Taigi, jei ypač dažnai vykstate į šią šalį ir norite sutaupyti kelionei arba laukia vizitas į šią šalį, tačiau kelionei negalite skirti didelės pinigų sumos, išbandykite šiuos būdus.

Straipsnis parašytas: 2015-03-03

Prašymų nagrinėjimo tvarka ir terminai Migracijos tarnyboje

Prašymų nagrinėjimo tvarka ir terminai Migracijos tarnyboje (24)

Prašymą suteikti pabėgėlio statusą Migracijos departamentas privalo išnagrinėti per 3–6 mėnesius. Jeigu Migracijos departamento sprendimu bus atsisakyta suteikti prieglobstį, užsienietis šį sprendimą per 7 dienas nuo supažindinimo su sprendimu dienos turi teisę apskųsti Vilniaus apygardos administraciniam teismui. Teismas išnagrinėjęs skundą, gali jį patenkinti ir įpareigoti Migracijos departamentą suteikti užsieniečiui pabėgėlio statusą. Tačiau teismas gali ir atmesti skundą. Nagrinėjant skundą teisme užsienietis turi teisę į nemokamą teisinę pagalbą.
Migracijos departamentui priėmus sprendimą suteikti pabėgėlio statusą Lietuvos Respublikoje, pabėgėlis turi teisę:
– gyventi Užsieniečių registracijos centre ar Pabėgėlių priėmimo centre bei nemokamai naudotis jų teikiamomis paslaugomis;
– nemokamai tvarkyti ir notariškai įforminti dokumentus, susijusius su užsieniečio prašymu suteikti prieglobstį Lietuvos Respublikoje;
– naudotis valstybės garantuojama teisine pagalba;
– bet kuriuo metu susisiekti su Jungtinių Tautų Vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro valdybos atstovais Lietuvoje;
– gauti kompensaciją už naudojimąsi visuomeninio transporto priemonėmis;
– nemokamai naudotis vertėjo paslaugomis;
– nemokamai gauti būtinąją medicinos pagalbą;
– kas mėnesį gauti pašalpą smulkioms išlaidoms;
Tačiau pabėgėlis naudodamasis savo teisėmis turi ir tam tikrų įsipareigojimų:
– jis privalo laikytis Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimų;
– leisti gydytojui patikrinti sveikatos būklę;
– pateikti visus turimus dokumentus ir tikrovę atitinkančius išsamius paaiškinimus dėl prašymo suteikti pabėgėlio statusą motyvų, savo asmenybės ir atvykimo bei buvimo Lietuvos Respublikoje aplinkybių;
– laisva forma deklaruoti savo turimas lėšas ir gaunamas lėšas laikino teritorinio prieglobsčio teikimo laikotarpiu.

Pirma dalis – Pradžia.

Vienuolikta dalis.

Dvidešimt trečia dalis.

Lietuvos Respublikos įstatymo dėl užsieniečių papildymas

Lietuvos Respublikos įstatymo dėl užsieniečių papildymas (19)

Būtinybė keisti šią nuostatą yra tai, kad į aukštąsias mokyklas tiek pagal mainų programas, tiek savarankiškai atvyksta nemažai užsienio šalių piliečių dalinėms studijoms ar studijuoti lietuvių kalbos, kurios nėra laikomos nuosekliosiomis studijomis. Todėl ši įstatymo nuostata užkerta kelią studentų mobilumui, kai tuo tarpu visame pasaulyje, tame tarpe ir Europos Sąjungoje, yra skatinamos nenuosekliosios studijos, kai studijuojami atskiri dalykai ar jų ciklai.
2007 metų gegužės 17–18 d. Londone vyko penktoji Bolonijos proceso šalių ministrų, atsakingų už aukštojo mokslo sritį, konferencija. Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė R. Žakaitienė ir mūsų šalies delegacija, kurios sudėtyje buvo Lietuvos universitetų rektorių konferencijos, Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos ir studentų sąjungų atstovai. Svarbiausiu konferencijos rezultatu tapo Londono komunikatas, kurį ministrai priėmė bendru sutarimu. Kiekviena šalis įsipareigojo siekti Londono komunikate numatytų tikslų ir vykdyti jame nubrėžtus uždavinius. Viena iš aktualiausių konferencijos temų buvo studentų ir dėstytojų mobilumo svarba ir jo skatinimas palengvinant vizų ir įsidarbinimo leidimų išdavimą.
Taip pat atkreiptinas dėmesys, kad trečiosios pakopos (doktorantūros) studijas gali vykdyti ne tik aukštosios mokyklos, bet ir mokslo įstaigos. Todėl yra siūloma 46 straipsnio 1 dalies 1 punktą išdėstyti taip:
„1. Leidimas laikinai gyventi gali būti išduodamas užsieniečiui, kuris ketina studijuoti, mokytis, stažuoti, dalyvauti kvalifikacijos kėlimo kursuose ar profesiniuose mokymuose, jeigu jis:
1) priimtas studijuoti į mokslinių tyrimų įstaigą ar aukštąją mokyklą;“
Priėmus siūlomą variantą, būtų sudarytos palankesnės sąlygos studentų mobilumui, Lietuvos aukštosios mokyklos galėtų aktyviau dalyvauti tarptautiniuose mainuose ir tai padėtų joms kelti savo konkurencingumą tarptautiniu mastu, būtų sudarytos palankios sąlygos užsieniečiams, kurių kasmet vis daugėja, atvykti mokytis lietuvių kalbos. Taip pat bet koks užsieniečio studento atvykimas į mūsų šalį prisidėtų ir prie šalies ekonominio kilimo (augimo).
Be to, kadangi mokslinė veikla yra vykdoma ne tik mokslinių tyrimų įstaigose, bet ir aukštosiose mokyklose, atitinkamai yra siūloma projekto 9 straipsnio 1 dalyje, 11 straipsnyje ir 12 straipsnio 1 dalyje vietoj sąvokos „mokslinių tyrimų įstaigos“ vartoti sąvoką „mokslinių tyrimų įstaigos ar aukštosios mokyklos“ bei išdėstyti šiuos straipsnius taip:
„9 straipsnis. 40 straipsnio 1 dalies papildymas 13 punktu ir 6 dalies pakeitimas
1. Papildyti 40 straipsnio 1 dalį 13 punktu:
13) jis ketina atlikti mokslinius tyrimus ir (arba) eksperimentinės plėtros darbus kaip tyrėjas pagal darbo sutartį, sudarytą su Lietuvos Respublikoje įregistruota mokslinių tyrimų įstaiga ar aukštąja mokykla.“

Devinta dalis.

Trylikta dalis.

Aštuoniolikta dalis.

Kylančios problemos užsieniečiams Lietuvoje

Kylančios problemos užsieniečiams Lietuvoje (14)

Leidimas užsieniečiui nuolat gyventi išduodamas 5 metams, o praėjus šiam terminui turi būti pakeistas. Užsienietis norintis gauti leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje turi dokumentus pateikti Vidaus reikalų ministro įgaliotai institucijai. Sprendimą dėl leidimo nuolat gyventi užsieniečiui išdavimo priima Migracijos departamentas. Leidimą nuolat gyventi išduoda Vidaus reikalų ministro įgaliotos institucijos.
Leidimas nuolat gyventi tam tikrais atvejais yra negaliojantis:
1. Pasibaigia leidimo galiojimo laikas;
2. Užsienietis įgyja Lietuvos Respublikos pilietybę;
3. Užsienietis miršta;
4. Leidime nuolat gyventi yra klastojimo požymių;
5. Leidimas yra panaikintas;
6. Leidimas yra prarastas;
7. Leidimas yra pakeistas pagal įstatymą „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ nustatytais pagrindais.
Problemos, kylančios užsieniečiams Lietuvos Respublikoje. Viena iš pagrindinių problemų, kylančių užsieniečiams Lietuvos Respublikoje – neigiamas visuomenės ir žiniasklaidos požiūris į prieglobsčio prašančius asmenis bei pabėgėlius. Neigiamas prieglobsčio prašytojų įvaizdis susiformuoja dėl visuomenės informavimo priemonėse pateikiamų neigiamo pobūdžio faktų, teigiamos informacijos visuomenės informavimo priemonėse trūkumo, visuomenės informavimo apie valstybės institucijų veiklą pabėgėlių teisių užtikrinimo srityje trūkumo.
Rūpesčių kelia Užsieniečių padėties įstatyme nenumatyta prieglobsčio prašytojo maksimali sulaikymo trukmė. Vadovaujantis Užsieniečių registracijos centro darbuotojų išvadomis, sulaikymo trukmė dažniausiai neviršija laikotarpio, per kurį turi būti išnagrinėtas prašymas dėl prieglobsčio suteikimo.
Pagal Užsieniečių padėties įstatymo 30 str., asmuo, kuriam suteiktas pabėgėlio statusas, turi teisę susijungti su šeima. Įstatyme pateikiama nuoroda, kad prašymų dėl šeimos susijungimo pateikimo sąlygas ir jų nagrinėjimo tvarką nustato vidaus reikalų ministras (30 str. 6 d.), tačiau šios sąlygos ir tvarka iki šiol nenustatytos. Šią situaciją reikia spręsti vadovaujantis šeimos vienybės principu ir įstatyme aiškiai numatyti, kad laikinąją apsaugą gavusio užsieniečio šeimos nariai turi teisę į šeimos susijungimą.

Ketvirta dalis.

Aštunta dalis.

Trylikta dalis.

Užsieniečių teisinė padėtis Lietuvos Respublikoje

Užsieniečių teisinė padėtis Lietuvos Respublikoje (6)

Šeštoje dalyje, šiek tiek aptarsime užsieniečių teisinę padėtį mūsų šalyje ir jų ypatumus.

Užsieniečių duomenų tvarkymas. 2005 m. buvo beveik 200 mln. tarptautinių migrantų (suskaičiuoti tik tie, kurie gyveno už savo šalies ribų ilgiau nei vienerius metus, taip pat įskaitant ir 9,2 mln. pabėgėlių). Tai prilygsta penktos pagal dydį šalies pasaulyje – Brazilijos populiacijai. Vienas iš trisdešimt penkių žmonių yra tarptautinis migrantas, tai sudaro 3% pasaulio gyventojų. Migrantų skaičius greitai auga: nuo 82 mln. 7-ajame dešimtmetyje iki 175 mln. 2000-aisiais ir beveik 200 mln. šiandien.
Užsieniečių, kurių teisinė padėtis Lietuvos Respublikoje nustatoma pagal Lietuvos Respublikos 2006 m. lapkričio 28 d. įstatymą Nr. X-924 „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ ir kitus Lietuvos Respublikos įstatymus, duomenys yra registruojami Užsieniečių registre. Užsieniečių registrą steigė ir jo nuostatus patvirtino Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Užsieniečių registro duomenys tvarkomi vadovaujantis įstatymu „Dėl užsieniečių teisinės padėties“, Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu ir kitais teisės aktais bei tarptautinėmis sutartimis. Nustatyta, kad Migracijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos tvarkomi užsieniečių duomenys, kurie yra Užsieniečių registro duomenys ir nebuvo tvarkomi Užsieniečių registre, per 2 mėnesius nuo Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo įsigaliojimo (nutarimas įsigaliojo 2006-01-01) perkeliami į Užsieniečių registrą.
Registro kūrimą organizuoja, kūrimo procesą prižiūri, vykdo ir atliktus registro kūrimo darbus vertina vadovaujančioji registro tvarkymo įstaiga. Vadovaujančioji registro tvarkymo įstaiga yra ir asmens duomenų valdytoja. Vadovaujančioji registro tvarkymo įstaiga ir asmens duomenų valdytoja – Vidaus reikalų ministerija, kuri atlieka šias funkcijas: metodiškai vadovauja registrui, koordinuoja ir kontroliuoja registro tvarkymo įstaigų darbą, tvirtina registro duomenų saugos nuostatus.
Vidaus Reikalų ministerija, kaip vadovaujančioji registro tvarkymo įstaiga turi teisę:
1. Rengti ir priimti teisės aktus, susijusius su registro tvarkymu ir registro duomenų sauga;
2. Organizuoti registro kompiuterinės, programinės, komunikacinės įrangos įsigijimą, nustatyti šios įrangos priežiūros reikalavimus, spręsti registro modernizavimo ir plėtimo klausimus;
3. Perduoti registro tvarkytojams atlikti dalį registro duomenų tvarkymo funkcijų, nesusijusių su sprendimo dėl objektų registravimo ir sprendimo dėl registro duomenų teikimo priėmimu;
4. Atlikti kitus Užsieniečių registro nuostatuose nustatytus veiksmus.
Be teisių vadovaujančioji registro tvarkymo įstaiga turi pareigas :
1. Koordinuoti registro tvarkymo įstaigų ir registro tvarkytojų darbą, nustatyta tvarka atlikti šių įstaigų priežiūrą;
2. Užtikrinti tinkamą registro tvarkymo įstaigų darbą;
3. Atlikti registro duomenų saugos reikalavimų laikymosi priežiūrą;
4. Kontroliuoti, kaip vykdomi metinis ir perspektyvinis registro biudžetai;
5. Nagrinėti registro tvarkymo įstaigų pasiūlymus dėl registro veiklos tobulinimo ir juos apibendrinti;
6. Užtikrinti, kad registras būtų tvarkomas vadovaujantis valstybės registrų įstatymu, registro nuostatais ir kitais teisės aktais;
7. Planuoti metinį ir perspektyvinį registro biudžetus;
8. Teikti informaciją apie registro veiklą;
9. Organizuoti ir koordinuoti registro tvarkymo įstaigų valstybės tarnautojų ir kitų darbuotojų mokymą, rengti mokymo ir kvalifikacijos kėlimo programas, kitus su kvalifikacijos kėlimu susijusius metodinius dokumentus.

Ketvirta dalis (4).

Penkta dalis (5).

Dar viena, šį kartą jau šeštoji dalis įkelta: 2015-01-25

UŽSIENIEČIŲ TEISINĖS PADĖTIES YPATUMAI LIETUVOS RESPUBLIKOJE

UŽSIENIEČIŲ TEISINĖS PADĖTIES YPATUMAI LIETUVOS RESPUBLIKOJE (pradžia)

Studentų Lietuvoje daugėja, bet kopijuoti norinčių dar daugiau. Todėl paskatintas sąžiningumo pateikiu savo darbą susipažinimui. Jis buvo įvertintas 10 balų.

Gyvenimo Universitetas
TEISĖS KATEDRA
STUDIJŲ PROGRAMA
TEISĖ

Leidžiama ginti
KATEDROS VEDĖJA
Doc. Dr. X. XXXXXXXXXXXX
Pačiais geriausiais mano studijų laikais
UŽSIENIEČIŲ TEISINĖS PADĖTIES YPATUMAI LIETUVOS RESPUBLIKOJE

Baigiamasis darbas

DIPLOMANTAS
4 NT XXXXXX XXXXXXXXX
Rašytas, kai buvau jaunas ir dar nevedęs

VADOVĖ
KATEDROS VEDĖJA
Doc. Dr. X. XXXXXXXXXXXX
Kai turėjau daug energijos ir buvaunaivus teisiniu supratimu
Lietuva, smagiais studijų metais

TURINYS

ĮVADAS 3

1. INFORMACIJOS ŠALTINIŲ APŽVALGA 5
1.1. Užsieniečio sąvoka 6
1.2. Užsieniečių registro sąvoka, funkcijos ir paskirtis 7

2. DARBO METODAI IR PRIEMONĖS 13
2.1. Užsieniečių teisinės padėties ypatumai Lietuvoje 13
2.2. Prieglobsčio suteikimas Lietuvos Respublikoje 23
2.3. Reikalavimai taikomi Europos Sąjungos šalių piliečiams 27

3. DARBO REZULTATAI IR JŲ APTARIMAS 30
3.1. Užsieniečių įsidarbinimo Lietuvoje ypatumai 31
3.2. Tyrimo metodika 33
3.3. Tyrimo rezultatai 33

IŠVADOS IR REKOMENDACIJOS 40

LITERATŪROS SĄRAŠAS 42

ANOTACIJA LIETUVIŲ KALBA 44

ANOTACIJA ANGLŲ KALBA 46

PRIEDAI 47

ĮVADAS

Temos aktualumas. Užsieniečių teisinės padėties administravimas valstybėje yra svarbi vidaus ir užsienio politikos dalis. Lietuvai tapus nepriklausoma Respublika, kurią pripažino dauguma pasaulio valstybių, iškilo būtinumas ne tik reguliuoti pilietybės santykius, bet ir nustatyti kitų asmenų, užsieniečių, esančių Lietuvos teritorijoje, teisinį statusą. Lietuvoje yra fiksuojamas nemažas užsieniečių srautas, dėl ko iškyla aibė neaiškumų kertant mūsų valstybės sieną, registruojant pabėgėlius, užsieniečius, pasiryžusius trumpam ar ilgesniam laikui apsistoti Lietuvoje. Vienas pagrindinių šiandieninės Lietuvos valstybės tikslų – puoselėti atsivėrusią Šengeno susitarimo erdvę, kaip laisvės, saugumo ir teisingumo erdvę, kurioje užtikrinamas laisvas asmenų judėjimas, gerbiamos žmogaus teisės ir laisvės, vykdyti reikiamas priemones, susijusias su kontrole prie išorinių Europos Sąjungos sienų, nusikalstamumo prevencija ir užkardymu, valdyti migracijos procesus pagal Europos Sąjungos reikalavimus, sprendžiant užsieniečių teisinės padėties valstybėje, prieglobsčio suteikimo, nelegalios migracijos prevencijos ir kitus su migracijos politikos vykdymu susijusius klausimus. Šių klausimų sprendimui, atsižvelgiant į Europos Sąjungos reikalavimus tobulinami Lietuvos Respublikos teisės aktai. Siekiant įvykdyti Europos Sąjungos reikalavimus buvo patobulintas bei labiau demokratizuotas, 2004 m. balandžio 30 d. įsigaliojęs Lietuvos Respublikos įstatymas „Dėl užsieniečių teisinės padėties“, kuris reguliavo Lietuvos Respublikos teritorijoje gyvenančių užsieniečių teisinį statusą iki 2006 m. lapkričio 28 d.. [3] Šiuo metu yra rengiama nauja „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ įstatymo redakcija.

Antra dalis.

Darbo pradžia įkelta: 2015-01-25